animace načítání webové stránky
Premiot Group: CANNABIUS EUROPE PHARM

Součástí naší dlouhodobé strategie je investování do rychle rostoucích a slibných odvětví. Proto do portfolia skupiny patří i pilotní projekt v oblasti pěstování léčebného konopí, který zahrnuje farmu o rozloze 44 ha, výrobní linku a vlastní centrum pro výzkum a vývoj využívání kanabinoidů.

S tím, jak stále více zemí začíná legalizovat a regulovat nákup, výrobu a pěstování konopí, začíná na to odpovídajícím způsobem reagovat i trh. Stále častějším jevem je tak zákonem sankcionované pěstování a spotřeba konopí pro použití u dospělých osob a pro léčebné účely. Právě léčebné aspekty rostliny také hojně využívají velké farmaceutické společnosti, které uvádějí na trh nové, značkové výrobky, u nichž je konopí primární složkou. Odborníci předpovídají, že do roku 2022 dosáhne hodnota trhu s marihuanou 32 miliard USD, což nabízí dostatek prostoru pro další zlepšování a růst.

Plánované investice jsou v první fázi odhadovány v objemu 500 milionů Kč, včetně získání vlastního vývojového a výzkumného centra pro užívání kanabinoidů. Celková výše plánovaných investic do projektu činí 40 milionů eur.

Pro více informací o tomto projektu navštivte také stránky www.cannabius.org.